Kosmetyki Joko w papierowych opakowaniach - Hit czy Kit? Joko Nature of Love

12:50


Kosmetyki wegańskie Joko nature of love moja opinia. Kosmetyki w papierowych opakowaniach.

Witajcie! Jeśli śledzicie mojego instagrama to na pewno wiecie że już od jakiegoś czasu szukam kosmetyków w biodegradowalnych opakowaniach. Przyznajmy - nie ma ich na rynku zbyt wiele. W sklepach na półkach króluje plastik. Wyobraźcie sobie zatem jakie było moje zdziwienie gdy weszlam ostatnio do pobliskiej Biedronki i zauważyłam na półce kolekcję kosmetyków Joko Nature of Love w papierowych opakowaniach. Może same sypkie kosmetyki nie zdziwiły mnie tak jak szminki w których zrezygnowano z obudowy plastikowej na rzecz papieru. 

Kupiłam: róż 12,99zł, bronzer 12,99zł, rozświetlacz 14,99zł, cudnie napigmentowany cień do powiek 9,99zł oraz 2 pomadki ok 11zł.

Robiąc research w internecie znalazłam informacje że ta seria kosmetyków do makijażu to linia produktów stworzona z myślą o kobietach ceniących naturalne składniki i minimalny wpływ na środowisko. W ofercie tej marki można znaleźć różnorodne produkty, takie jak podkłady, korektory, pudry, cienie do powiek czy pomadki.

Wszystkie kosmetyki z serii Joko Nature of Love zawierają naturalne składniki, takie jak wyciągi roślinne, oleje roślinne i woski pszczele. Dzięki temu są łagodne dla skóry, nie podrażniają jej i nie powodują uczuleń.

A jak sprawdziły się na mojej skórze? Moim ulubieńcem jest wspomniany wcześniej cień do powiek widoczny na zdjęciach. Jest bardzo napigmentowany i pięknie się mieni. Używam go jako zamiennik bronzera do bardziej wystrzałowych makeupów. Uwielbiam też pomadki. Mają piękne kolory i świetni dopełniają makijaż. Róż i bronzer natomiast mógłbyby być bardziej intensywny, oba kosmetyki wymagają nałożenia kilku warstw aby stworzyć pożądany efekt. 

Bardzo cieszą mnie tak świadome działania producentów kosmetyków na rzecz środowiska. Pozostanę z marką Joko na dłużej. 

Poniżej dodaję bardzo skrocone podsumowanie wpływu jaki opakowania po kosmetykach mogą wywierać na środowisko naturalne:

Tworzenie odpadów: Wielu producentów kosmetyków używa opakowań jednorazowych, takich jak plastikowe butelki, pojemniki z tworzyw sztucznych, aluminiowe puszki i folie. Te opakowania stanowią znaczną część odpadów, które są składowane na wysypiskach lub spalane, co przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczenia powietrza.

Zanieczyszczanie wody: Wiele kosmetyków zawiera substancje chemiczne, które są szkodliwe dla środowiska, takie jak parabeny, ftalany i silikony. Kiedy te substancje przedostają się do wody, mogą zanieczyścić ją i wpłynąć na zdrowie ludzi i zwierząt.

Wpływ na przyrodę: Opakowania po kosmetykach mogą wpłynąć na przyrodę w różny sposób, na przykład przez śmiecenie lub zanieczyszczanie gleby. Plastikowe opakowania są szczególnie szkodliwe dla zwierząt, ponieważ mogą być połykane przez ptaki i ssaki, co prowadzi do ich śmierci.

Emisja gazów cieplarnianych: Produkcja, transport i utylizacja opakowań po kosmetykach wymaga dużej ilości energii, co przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych i zmian klimatycznych.

Aby zmniejszyć wpływ opakowań po kosmetykach na środowisko naturalne, producenci mogą stosować bardziej przyjazne dla środowiska materiały, takie jak biodegradowalne tworzywa sztuczne lub materiały pochodzenia roślinnego. Konsumenci również mogą przyczynić się do ograniczenia ilości odpadów poprzez wybieranie produktów z minimalnym opakowaniem i recykling.

To nie jest współpraca. 
 
Kosmetyki wegańskie Joko nature of love moja opinia. Kosmetyki w papierowych opakowaniach.

Co zamiast plastiku? Papierowe opakowania kosmetyków 

You Might Also Like

1 Comments


Zainspiruj się

Recent Posts

Subscribe

google-site-verification=ksEI_iLbUqGbNZBvvSILjdz8-qz_28sYiKQ6U5q5GgM