Czy warto kupować buty w lumpeksie? Zobacz post w którym opisuję za i przeciw zakupom w second handzie.

13:09Lumpeks lumpeksy buty z lumpa jak czyścić buty z lumpeksu


Podobają Wam się buty że zdjęcia? Jeśli tak to musicie uwierzyć mi na słowo że kupiłam je w second handzie za grosze. Buty są jak nowe. Ktoś pewnie kupił je, założył i widocznie w nich nie chodził. 
Macie tak czasem że w sklepie podoba Wam się coś tak bardzo a po powrocie okazuje się że ten zakup to totalny niewypał? Też tak miałam kilka razy. Najgorzej jak taki wniosek nasunie się po cięciu metek! Wtedy ratuje nas już tylko Vinted lub oddanie ich do kontenera na odzież używaną. 
Wiele osób miało taką sytuację, "dzięki temu" w lumpeksach możecie znaleźć aż tyle nowych butów, które totalnie nie noszą śladów użytkowania. To zjawisko napędzane jest też przez doskonale wszystkim znany termin "fast fashion".  Kto z nas nie kupił nigdy butów na jedną imprezę, czy tylko dla tego że akurat była wyprzedaż i cena była tak niska że szkoda nie kupić? 

To właśnie jeden z głównych powodów dla których kupuję nowe buty w second handach. Kolejnym na mojej liście jest możliwość znalezienia tam świetnych modeli, niedostępnych już na rynku. Argumentów za jest o wiele więcej, zobaczcie sami:

Niskie ceny
To oczywiste - w lumpeksach ceny butów są znacznie niższe niż w sklepach z nowymi butami. Dlaczego więc przepłacać, jeśli można kupić buty w bardzo dobrym stanie za ułamek ceny oryginalnej? W lumpeksach można znaleźć markowe buty w bardzo atrakcyjnych cenach, co pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.

Niebanalne wzory
W lumpeksach można znaleźć buty, których już nie można kupić w sklepach. Często są to modele, które już wyszły z produkcji lub są z poprzednich sezonów. Dzięki temu można kupić niebanalne buty, które wyróżnią nas spośród innych.

Ochrona środowiska
Kupując buty w lumpeksie, przyczyniasz się do ochrony środowiska. Nie tylko nie trzeba produkować nowych butów, ale także nie generuje się dodatkowych odpadów, gdyż buty te zamiast lądować na wysypisku, otrzymują drugie życie. Kupując buty w lumpeksie, dbasz więc o środowisko naturalne.

Wspieranie charytatywnych celów
Wiele lumpeksów działa na rzecz charytatywnych celów. Kupując tam buty, często przyczyniamy się do pomocy potrzebującym. W ten sposób robimy coś dobrego dla innych, jednocześnie oszczędzając pieniądze.

Okazja do poszukiwania skarbów
Kupowanie w lumpeksie to również świetna okazja do poszukiwania skarbów. Często można tam znaleźć nie tylko modne buty, ale i te, które są unikatowe i posiadają swoją historię. W lumpeksie można trafić na prawdziwe perełki, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

A Wy kupujecie obuwie w lumpeksach?
Czy warto kupować obuwie w lumpeksach?

Lumpeks lumpeksy szmateks second handy blog o secondhandach

Moda z lumpeksu, lumpeks jak kupować, blog o lumpeksach 

You Might Also Like

1 Comments


Zainspiruj się

Recent Posts

Subscribe

google-site-verification=ksEI_iLbUqGbNZBvvSILjdz8-qz_28sYiKQ6U5q5GgM