Gdzie na weekend - Zamek Pieskowa Skała i Ojców.

11:00

Zamek pieskowa skałą widok dziedziniec i kruzganki
Witajcie. Jakie plany na weekend? Kto był już w okolicach Pustyni Błędowskiej opisywanej w Tym wpisie? 
Jeśli ciągle szukacie świetnej miejscówki, dobrej na kapryśną pogodę oraz takiej, która nie sprawi problemu nikomu z rodziny to serdecznie polecam Wam wycieczkę do Ojcowa oraz na zamek Pieskowa Skała leżący w pobliżu.
Nie chcę duplikować informacji już dostępnych w internecie. Więc historię Zamku Pieskowa Skała przeczytać możecie pod tym linkiem u Cioci Wikipedii. Na początek trasy polecam Wam serdecznie najpierw odwiedzić Zamek. Dojazd jest bardzo prosty a auto zaparkować można na strzeżonym parkingu tuż pod zamkiem.  Bilet wstępu na dziedziniec, do ogrodu włoskiego oraz do muzeów na pierwszym piętrze to koszt: normalny 16 zł, ulgowy 12 zł więcej opcji dostępnych jest tutaj. Bardzo polecam przyjechać tutaj rano bo kolejka po bilety jest długa. Na prawdę warto odwiedzić to miejsce. Sam zamek zachwyca swoim gabarytem i wykonaniem. Krużganki do złudzenia przypominają te znane nam doskonale z Zamku Wawelskiego. A w muzeum podziwiać można wiele oryginalnych dzieł sztuki o których uczyliśmy się z podręczników szkolnych. 
Zaraz obok Zamku Pieskowa Skała leży słynna Maczuga Herkulesa  Mierząca 25 metrów, o jej powstaniu poczytajcie tutaj . Na żywo wygląda na prawdę majestatycznie. Jeśli zaplanowaliście wyprawę tylko na zamek i do Maczugi Herkulesa to nie potrzebujecie sportowych strojów lub super wygodnych butów. Polecam strój jak na spacer po mieście, bo trudności w chodzeniu nie ma żadnej, a trasa jest bardzo krotka.
Jeśli jednak po wizycie w Zamku chcecie spędzić resztę dnia na świeżym powietrzu to koniecznie załóżcie wygodne buty i wybierzcie się do pobliskiego Ojcowa. Główny szlak mijający największe atrakcje takie jak Kaplica na Wodzie  oraz Brama Krakowska można pokonać asfaltem, więc jeśli jesteście fanami rolek czy hulajnogi to świetne miejsce na doskonalenie umiejętności i cieszenie się naturą.
W okolicy Ojcowa znajdziecie też wiele malowniczych miejsc na rodzinny piknik na łonie natury. 

Polecam serdecznie <3 
Dziedziniec zamku Pieskowa SKała, kwiaty w doniczkachZamek Pieskowa Skała ogród Włoski
Zamek Pieskowa Skała
Zamek Pieskowa Skała widok na krużganki
Maczuga Herkulesa widok latem
Maczuga herkulesa jak dojade
Brama krakowska latem Ojców

You Might Also Like

3 Comments


Zainspiruj się

Recent Posts

Zblogowani

zBLOGowani.pl

Advertisement

Subscribe