Jedziemy na Etnę!

18:59

Jak zorganizować wyprawę na etnę
Zdjęcia na instagramie z naszej październikowej wyprawy na Etnę do dziś podbijają instagramowe hashtagi, a skrzynka odbiorcza przepełnia się z dnia na dzień co raz bardziej.  Dziękuję Wam za tak ogromną aktywność i cieszy mnie bardzo że udało mi się przelać na Was zafascynowanie Etną i całą Sycylią. Postanowiłam więc napisać o niej więcej, taki post w którym znajdziecie wszystkie potrzebne informacje aby zorganizować udany wyjazd.
Co bardzo ważne żeby zobaczyć Etnę z bliska wcale nie trzeba mieć świetnej kondycji poprzedzonej godzinami treningów i górskich spacerów. Można na nią bez problemu wjechać wynajętym samochodem lub autobusem. Cena wjazdu na Etnę zaczyna się już od 30 Euro. My wybraliśmy wycieczkę objazdową samochodem terenowym z przewodnikiem. Korzystaliśmy z usług firmy Excursions Etna - Link do naszej wycieczki podaję Tutaj. Znaleźliśmy ją przez Tripadvisor, a dobre opinie skłoniły nas do zakupu biletów.  Taka wycieczka to maksymalnie 5 osób i przewodnik doskonale mówiący po angielsku. Wyjazd wczesnym rankiem z centrum Katanii.
Jeep zawozi nas malowniczą drogą do samych podnóży wulkanu gdzie zaczyna się cała przygoda. Przewodnik zatrzymuje się przy każdym ważnym punkcie opowiadając historię miejsca. Niekiedy wykorzystując możliwości auta terenowego zbaczamy z głównej drogi żeby podziwiać niedostępne dla przeciętnego turysty miejsca. Mijamy wały zaschniętej lawy z różnych okresów po kolei poznając ich historię. Te najnowsze skrywają w sobie niesamowite historie i tragedie. Pogrążone w lawie po sam dach domy i pola uprawne. Wjazd na Etnę kończy się na wysokości 2000 m.n.p.m. Mieści się tam małe turystyczne miasteczko w którym można posilić się ciepłym posiłkiem i ogrzać kubkiem herbaty czy kawy przed dalszą już bardziej zaawansowaną podróżą.
Wysokość 2000m.n.p.m to maksymalna odległość na którą można wjechać autem. Później nie ma już dostępnych dla aut dróg, a teren jest tak stromy że sam wjazd stał by się niebezpieczny. Na szczyt można jednak dostać się innym środkiem transportu - kolejką linowa. Nicolosi - to wysokogórska część Etny w której przy parkingu stację początkową ma linia kolejki linowej. Bilety na kolejkę można kupić za 30Euro i wjechać nią na wysokość 2500m.n.p.m. Później można udać się na długi spacer po okolicznych kraterach - w większości ciągle aktywnych, więc widoki i przeżycia są na prawdę ekscytujące! A jeżeli nie interesują Was mniejsze kratery tylko chcecie zachować wszystkie siły na podziwianie tego najwyższego - wtedy możecie  kupić bilet na specjalnie przystosowany wysokogórski autobus. Zawozi on turystów na wysokość 2900 m.n.p.m a z tamtąd już tylko 400 metrów dzieli nas od samego szczytu Etny.
Podsumowując - wycieczka na wulkan to punkt którego nie możecie pominać w planowaniu swojej wyprawy na Sycylię. Takie wspomnienia zostają w głowach na bardzo długo.
Jak wjechać na etnę

Wulkan etna i kratery jak zwiedzić
Katania co zwiedzać

Dom pokryty Lawą, Etna Sycylia

Ile kosztuje wjazd na Etnę
Nicolosi włochy, sycylia Etna
Craters Silvestri of Mount Etna

Wygasły krater wulkanu Etna

Nicolosi, Craters Silvestri of Mount EtnaCzy ciężko jest wejść na Etnę

You Might Also Like

2 Comments


Zainspiruj się

Recent Posts

Zblogowani

zBLOGowani.pl

Advertisement

Subscribe